Článek

PRODAT NEMOVITOST PŘES BAZAR? ZBYTEČNÉ RIZIKO.

By 18.3.2020 4 března, 2021 No Comments

Na první pohled to vypadá jednoduše. Udělat pár fotek bytu, domu, jeho vybavení a dát inzerát na některý z prodejních serverů na internetu. Prodej nemovitostí přes internetové bazary a další servery je podstatně složitější a skývá mnohé problémy.

První problém nastává už ze stanovením správné ceny. Nejjednodušší cesta vede přes inzeráty, nemovitostí v podobné lokalitě, s podobnými dispozicemi. Tak snadné to ale není. Ceny v inzerátech mohou být nadsazené, nebo naopak nižší, než za kolik je možné byt opravdu prodat. Proto je lepší poradit se s někým, kdo má zkušenosti a kdo má k dispozici relevantní údaje o tom, za kolik se nemovitosti opravdu prodávají a ne za kolik se nabízejí.

Důležité je také to, jakým způsobem svou nemovitost prezentujete. Ze svých zkušeností vím, že kvalitní fotografie, půdorys a také videoprohlídka do bytu či domu přilákají opravdu jen ty, kdo mají o nemovitost opravdový zájem. Díky tomu se zvyšuje šance najít a zvát jen zájemce, kteří byt nebo dům opravdu chtějí.

Profesionální makléř vám také poradí další tipy, jakým způsobem byt naaranžovat, vymalovat a představit klientům tak, aby v nich probudil opravdový zájem. Služby profesionálního kameramana a fotografa v tomto směru dokáží opravdu hodně.

Pokud se rozhodnete spolupracovat s makléřem, nečekají vás desítky telefonátů a emailů, kterým budete muset věnovat čas. Makléř vše vyřeší za vás. Pokud budete inzerovat na bazarovavých nebo jiných serverech, připravte se na to, že abyste odpověděli všem, budete muset investovat čas. Samostatnou kapitolou jsou potom prohlídky, kterých můžete absolvovat opravdu hodně.

Připravit samotný inzerát také není úplně jednoduchá záležitost. Jak byt správně ukázat? Co vše uvést do nákladů? Jak správně pojmenovat zařízení bytu? Zkušený realitní makléř přesně ví, co zájemce zajímá a které údaje je potřeba uvést.

Pokud se rozhodnete využít nejen služeb bazarů a dalších serverů, které jsou zadarmo, počítejte s tím, že vás bude inzerování něco stát. Řádově se jedná o desítky korun denně, pokud se rozhodnete pro nejnavštěvovanější servery s realitami. Pokud budete spolupracovat s makléřem, tak si ani v této oblasti nemusíte dělat starosti.

Zkušený realitní makléř navíc zjistí o kupujícím nebo o zájemci o pronájem všechno důležité. Nemusíte se zabývat tím, zda je zájemce schopný pravidelně platit. Zda nemá exekuce. Zda nemá další konflikty. Díky službám profesionála vás čeká bezproblémový prodej nebo pronájem. Pokud si nejste jistí, jakou má vaše nemovitost hodnotu, zkuste můj online odhad ceny. Díky němu budete přesně vědět, za kolik je možné váš byt nebo dům prodat.